Infosim Hakkında

İNFOSİM YAZILIM VE BİLİŞİM, bu adla 2021 yılında faaliyete başlamış olmakla birlikte ilk olarak Palnet Bilgisayar adı ile 1996 yılında faaliyete başlamıştır. İlk zamanlar daha çok donanım entegrasyonu, sunucu sistemler ve ağ (LAN/WAN) yapılandırma konularında hizmet vermiştir.


2001 yılından itibaren Teknosim Bilişim olarak faaliyet gösyermeye başlamış ve 2004 yılından  sonra ise daha çok iş uygulama yazılımları ve danışmanlık hizmetleri konusunda odaklanmıştır. Özellikle Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) yazılımı, Müşteri İlişikilleri Yönetimi (CRM), özel yazılım geliştime konularında uzmanlaşmıştır.


2021 yılına gelindiğinde ise son yıllarda da öne çıkan ihtiyaç ve teknolojiler ile beraber Dijital Dönüşüm, Bulut Tabanlı Sistemler, ITSM (BT Servis Yönetimi) Yazılımları, BPM (Süreç Yazılımları), RPA (Robotik Süreç Otomasyonu) ve ECM (Kurumsal İçerik Yönetimi - Doküman Yönetimi)  yazılımları ve Siber Güvenlik (Cyber Security) konusunda uzmanlıklarını İnfosim Yazılım ve Bilişim çatısı altında devam ettirme kararı almıştır.