Dış Kaynak Hizmetleri


İnfosim olarak Dış Kaynak Hizmetleri ihtiyaçlarınız için seçkin ve profesyonel kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Günümüzün yoğun rekabet koşullarında dış kaynak kullanımı, firmaların sadece ana faaliyet konularına odaklanması ve ana faaliyet konuları dışında kalan, sınırlı uzmanlığa sahip oldukları alanlarda yüksek maliyetlere katlanmadan etkin ve daha verimli bir şekilde yönetme imkanı sağlamaktadır.

BT bütçenizdeki yükü azaltmak için yetkinliğiniz olmayan ve olması sizin için fazla maliyetli olan BT fonksiyonlarını dış kaynak hizmet olarak sunabilmekteyiz.

Bu şekilde hem BT süreçlerinizim hizmet kalitesini önemli ölçüde iyileştirecek hem de aşırı yüksek maliyetlere katlanmak zorunda kalmayacaksınız.

Ayrıca ITSM yazılım alt yapımız ile sizden gelen tüm talepler kayıt alıtına alınmakta ve dönem sonlarında performans raporları üretilebilmektedir, kaç ticket açıldı, ortalama kapatılma süresi nedir, halen ne kadar açık ticket var gibi.


Yönetilen Hizmetler aracılığıyla BT'yi Dış Kaynaktan Kullanmanın 9 Faydası


BT hizmetlerini Yönetilen Hizmetler aracılığıyla dışarıdan temin ederek anında faydalar elde edilebilir.

1. BT Maliyetlerini Kontrol Etmek
Dış kaynak kullanımı, sabit BT maliyetlerini değişken maliyetlere dönüştürür ve verimli bir şekilde bütçelemenizi sağlar. Başka bir deyişle, yalnızca ihtiyacınız olduğunda kullandığınız kadar ödeyin.


2. İşçilik Maliyetlerini Azaltmak
Bir BT personelini işe almak ve eğitmek çok pahalı olabilir ve geçici çalışanlar her zaman beklentilerinizi karşılamayabilir. Dış kaynak kullanımı, insan kaynaklarınıza en çok ihtiyaç duyduğunuz yere odaklanmanızı sağlar.


3. Eğitimli, Deneyimli, Nitelikli, Sertifikalı Hizmet Almak
BT eğitimi almadıysanız, bir çalışanın kalifiye olduğundan nasıl emin olabilirsiniz? Microsoft Sertifikalı Sistem Mühendisi (MCSE) gibi sertifikalar önemlidir, ancak deneyim de önemlidir.

İlgili sorunları birden çok kez gören önde gelen BT hizmeti şirketleri için çok az sorun yenidir. Bir şirket içi BT çalışanı, ne kadar eğitim alırsa alsın izole bir varoluşa öncülük eder. Hepimiz deneyimli bir doktoru tercih ederiz; aynı şey BT için de geçerlidir.


4. Verimliliği ve Rekabet Gücünü Artırmak
Tüm BT Hizmetlerini kendi bünyesinde yapmaya çalışan kuruluşlar, çok daha yüksek araştırma, geliştirme ve uygulama süresine sahip olabilir ve bunların tümü maliyetleri artırır ve nihayetinde müşterilere aktarılır.


5. Yeni Teknolojiyi Hızla Uygulamak
Kaliteli bir dış kaynaklı BT hizmet organizasyonu, yeni projelere hemen başlamak için kaynaklara sahip olacaktır. Aynı projeyi şirket içinde yürütmek, doğru insanları işe almak, eğitmek ve ihtiyaç duydukları desteği sağlamak için haftalar veya aylar gerektirebilir. Çoğu uygulama için, kaliteli BT şirketleri başlangıçta zamandan ve paradan tasarruf ederek yılların deneyimini getirecektir.


6. Temel İşinize Odaklanmak
İşletmelerin kaynakları sınırlıdır ve her yöneticinin sınırlı zamanı ve ilgisi vardır. Dış kaynak kullanımı, işletmenizin temel işinize odaklanmasına ve karmaşık BT kararlarıyla dikkatinizin dağılmamasına yardımcı olabilir.


7. Riski azaltmak
Her ticari yatırım belirli bir miktarda risk taşır. Piyasalar, rekabet, hükümet düzenlemeleri, finansal koşullar ve teknolojiler çok hızlı değişiyor. Dış kaynak sağlayıcıları, özellikle güvenlik ve uyumluluk sorunları olmak üzere belirli sektör bilgisi ile bu riskin çoğunu sizin için üstlenir ve yönetir. Genellikle uzmanlık alanlarında riskten nasıl kaçınacaklarına karar vermede çok daha iyidirler.


8. Rekabet Alanını Genişletmek
Çoğu küçük işletme, daha büyük şirketlerin sağladığı kurum içi destek hizmetlerini karşılamayı göze alamaz. Dış kaynak kullanımı, küçük şirketlerin benzer teknolojiye ve büyük şirketlerin sahip olduğu uzmanlığa erişmelerini sağlayarak "büyük" hareket etmelerine yardımcı olabilir. Bağımsız bir üçüncü taraf yönetilen maliyet yapısı ve ölçek ekonomisi, şirketinize rekabet avantajı sağlayabilir.


9. Uyumluluk ve Güvenlik
Güvenlik duvarınız güncel mi? DMZ yüklü mü? İş İstasyonlarınızı ve Sunucularınızı Denetliyor musunuz? Şirketiniz PCI güvenlik standartlarını uyguladı mı ve bu standartları korumak için çalışıyor mu? Örneğin, İşletmeler, Kredi ve Banka Kartları, Hediye Çekleri, E-Çekler, Banka Havaleleri gibi birçok ödeme şeklini alarak gelişmek için her zamankinden daha fazla yola sahiptir, ancak bu işlem biçimleriyle birlikte, vadesi gelme ihtiyacı da ortaya çıkmaktadır. çalışkanlık. https://www.pcisecuritystandards.org PCI Uyumluluk standartlarına aşina olan kalifiye bir Yönetim Hizmetleri şirketinden dış kaynak temin ederek, şirketinizin müşteri verilerinin, kredi kartı numaralarının, hassas rekabet bilgilerinin ve daha fazlasının korunmasıyla ilgili riskleri en aza indirdiğinden emin olabilirsiniz. .