MetrixWare SystemObjects Ürünleri
Delphi / 400 .Net / 400

Delphi/400 ve .NET/400 IBM i (AS/400) uygulamalarını modernize etmek için mükemmel bir çözümdür.

Delphi/400 Embarcadero tarafından pazarlanan Delphi'nin tüm gücüne sahiptir, ayrıca IBM i servis ve nesnelerine ulaşmak için native bir sürücüdür!

Delphi / 400 size Delphi'nin tüm gücü ile IBM i - AS / 400 veritabanlarına, sistem nesnelerine, programlarına ve daha fazlasına doğrudan erişmenizi sağlar.

Berlin versiyonu ile  yeni bir özellik daha geldi : iOS ve Android için yerel mobil uygulamalar oluşturabilirsiniz.

Delphi / 400, IBM i uygulamalarınızı modernleştirmenin akıllı ve etkili bir yoludur, böylece son kullanıcıların öğrenme zamanını azaltabilir ve daha az hatayla daha verimli hale getirebilirsiniz.

IBM i verileriniz ve programlarınıza rekor sürede ve minimum kodlamayla etkileşimli AJAX özellikli Web arabirimleri oluşturmak için Delphi/400'de Web için VCL kullanabilirsiniz.

Delphi / 400, WIndows Servers, .NET ve IBM i için uygulamalar oluşturmak için kullanılan bir Hızlı Uygulama Geliştirme (RAD) çözümüdür.

 

 

 

 
Cobos 4i (ex Smartpad4i)

 

PC'ler, MAC'ler, Akıllı Telefonlar ve Tabletler (iOS ve Android) için RPG veya COBOL ile benzersiz uygulama geliştirme aracı !

Ergonomik,  kolay kullanım, verimlilik, hızlı geliştirme !

 

Benzersiz ve temel özellikler

Pazardaki tüm browserları destekler

Terminal servislerine erişim

Adres Defteri

Geolokasyon Servisleri

Kamera

Bluetooth ile bağlı cihazlar

Uygulamalarınızı doğrudan Rational Developer for i (RDi) ile geliştirin.

Application server ile ölçeklenebilir.

Akıllı telefon ve Tablet üzerinde geliştirme gerektirmez.

Gelişmiş Özellikler

Cobos4i SmartPad4i'ı doğrudan Cobos ortamına bağlar, RDi gerektirmez.

SP4i IBM Global Solutions Delivery katalogunda referans edilen ve sertifikalandırımış bir üründür.

SP4i Generator RPG uygulamarınızı otomatik olarak Google "tavsiye" tipi arama da içeren veri erişiminiz ile oluşturur. 

SP4i HTML Builder Java ve HTML bilgisi gerektirmeden HTML dosyalarınızı otomatik olarak oluşturur.

 

Systemobjects firması tarafından üretilen bu bileşenler, Metrixware'in SystemObjects'i almasından sonra artık Metrixware firması tarafından pazarlanmaktadır.

Cobos


Cobos, anabilgisayar geliştiricileri için mükemmel bir IDE'dir.

ECLIPSE TABANLI COBOL IDE

Cobos'un COBOL dosya editörü, Eclipse'nin en iyisini COBOL programcılarına getiriyor: Anahat, Sözdizimi renklendirme, Otomatik Tamamlama, Açık bildirim, Derleme hata bildirimleri, Kod şablonları, Değişiklikleri izleme, Sürümleme ... ile dosyalara hızlı ve basit bir göz atma. Tüm bu özellikler COBOL gelişimi için özel olarak hazırlanmıştır. Cobos, bu çok kullanışlı özelliklere "Word benzeri" revizyon modu, COBOL kaynaklarını KOPYA DEĞİŞTİRME genişletmesi, özelleştirilebilir tablolar, anabilgisayar benzeri CAPS AÇIK gibi MAINFRAME benzeri bazı olağanüstü özellikler ekler.

IBM MAINFRAME İÇİN HAZIR

Cobos mainframe sistemlerinizle tam bir entegrasyon için gerekli olan tüm özellik ve component'ler ile gelmektedir,  z/Navigator, je3270 (terminal

emülatörü, uzak FTP erişimi, gelişmiş CVS desteği gibi...)

TÜM ORTAMLARA UYGUN

Big Blue (IBM) Mainframe'ler sizin hedef derleme sisteminiz değil mi ?  Cobos, Windows ve UNIX işletim sistemlerini de desteklemektedir. Uzaktan derleme , lokal program build yetenekleri  ve  UNIX kaynaklarına FTP erişim özellikleri ile beraber.